OFFSIDE
* Tijdens het WK zullen de Engelse pubs volgend jaar tot één uur ‘s morgens openblijven.
* Mo Salah op vier en Cole Palmer op acht: een teleurstellend resultaat voor de Premier League, de rijkste competitie ter wereld, bij de verkiezing van de Ballon d’Or. Sommige clubleiders van over het Kanaal spelen met het idee om te proberen een luxetaks in te voeren. Eigenlijk bedoelen ze het tegenovergestelde. Topspelers zouden minder belastingen moeten betalen, zodat meer grote namen voor een Engelse club zouden kiezen. De concurrentie is nog niet oneerlijk genoeg.
* Voetbal een volkssport? The Athletic publiceerde de prijzen van de tickets voor het WK 2026. In de groepsfase betaal je 345 tot 805 dollar in categorie 1. In categorie 4, ‘den uil’ is dat 60 tot 140 dollar. Voor de finale ben je in categorie 1 maar liefst 6.370 dollar lichter, in categorie 4 ‘slechts’ 2.030 dollar.
* Het iconische San Siro wordt afgebroken. Wat een idee! Je breekt toch ook niet de dom van Milaan af?
* Jared Shaw, een Amerikaanse basketbalspeler, riskeert executie in Indonesië omdat hij voor 400 dollar aan ‘hasjgummies’ in zijn bezit had. En krijgt niet de aandacht die Brittney Griner genoot toen ze voor gelijkaardige feiten in de gevangenis zat in Rusland.
* Nuno Espirito Santo werd ontslagen door Nottingham Forest, hoewel hij hen vorig seizoen Europees voetbal bezorgde. De fans eisen na 23 dagen al het ontslag van zijn opvolger, Ange Postecouglou, na de Europese thuisnederlaag tegen het Deense Midtjylland.
* België en Nederland ontlopen elkaar nauwelijks op de Europese velden. Na de Belgische euforie vorige week volgt nu de ontgoocheling. En dan hoor je maar weinig het woord coëfficiënt.
ONSIDE
* Kobie Mainoo (Man United) heeft een leegstaand hotel gekocht en wil er mensen in onderbrengen die het even financieel moeilijk hebben, zodat ze een tweede kans kunnen krijgen. Hij heeft een aantal daklozen aangeworven als personeel.
* Een quote van de 19-jarige Senny Mayulu na zijn doelpunt voor PSG in Barcelona. ‘Ik ben trots zoveel “Titis” in het stadion te zien.’ Neen, foute gedachten. ‘Titis’ is plaatselijke slang voor ‘jonge Parijzenaars’.
* De Duitser Nick Woltemade van Newcastle maakte woensdag Union het leven zuur in het Lotto Park. Karl-Heinz Rummenigge feliciteerde deze week Stuttgart omdat het ‘een idioot’ had gevonden die 84 miljoen had betaald voor de boomlange spits. ‘Zoveel zouden wij nooit betaald hebben’, aldus KHR. Zijn club, Bayern München, deed een bod van 62,5 miljoen euro op Woltemade. Ook geen peanuts.
* De Telegraph stelde een top tien op van de grootste managers aller tijden: 10. Roberto Mancini, 9. Sam Allardyce, 8. Rafael Benitez, 7. Claudio Ranieri, 6. David Moyes, 5. Jürgen Klopp, 4. José Mourinho, 3. Arsène Wenger, 2. Pep Guardiola, 1. Alex Ferguson.
INSIDE
* De UEFA heeft, naar aanleiding van het Amerikaanse vredesvoorstel voor Gaza, de stemming over de uitsluiting van Israël van het Europese voetbal uitgesteld. Het gaat overigens nog alleen over deelneming van het nationaal team aan de Nations League en van Maccabi Tel Aviv aan de Europa League. Voor eventuele deelneming aan het WK werd al een ‘oplossing’ gevonden. Israël wordt niet uitgesloten omdat het WK een FIFA-organisatie is, ook al gebeurt de kwalificatiefase onder de vleugels van UEFA.
* ’Ik leef niet van herinneringen, ik leef van overwinningen’, zei José Mourinho, de kersverse coach van Benfica na de nederlaag bij zijn ex-club Chelsea. Begrijpelijk, José, vooral nu het aantal overwinningen steeds schaarser wordt.
* De groene kaart. Kent u de groene kaart in het voetbal nog niet? Ze werd deze week nochtans in de 78e minuut van het duel tussen Marokko en Spanje op het WK O-20 voor vrouwen in Chili door coach Mohamed Ouahbi getoond in de hoop een strafschop te annuleren. Een coach kan twee keer per match een groene kaart trekken om een beslissing van de ref en/of de VAR te annuleren. Officieel heet dit experiment ‘Football Video Support’. Er was al in test met de groene kaart op het WK O-20 in 2024. De Franse coach, Sandrine Rincler, vertelde alvast dat ze ‘het experiment niet waardeerde’.
* In alle media blijft men het maar herhalen. Evenepoel heeft Pogacar vernederd in de WK-tijdrit. Dat is en blijft onzin. En Pogacar heeft daarop gepast gereageerd, namelijk door niet te reageren.
* Onze sterreporters hadden het tijdens de livereportage over zout in het broekje van Ben Healy. Uiteraard zweet die man, maar is het daarom nodig om dergelijk belachelijke en vooral zoutloze commentaar te leveren.
* Deze middag in het journaal gehoord: “Ook de ouders van Pogacar zijn aanwezig”. Kan iemand mij de nieuwswaarde hiervan uitleggen?
* Gezien de belabberde prestaties in noord en zuid: is de tijd nu echt niet rijp om een BENE-liga op te starten?
* Inderdaad, hier en daar zagen we scheidsrechterlijke fouten. Ook Wouter Vrancken zag ze, maar hij was tenminste zo fair om te zeggen dat zijn spelers ook hadden gefaald. Een voorbeeld voor andere trainers?
* Zoals zo vaak loopt Lise Klaveness, de voorzitter van de Noorse voetbalbond, voorop in de strijd tegen onrecht. Met nog maar de helft van de moed van deze vrouw zou het er bij de UEFA anders aan toe gaan.
* In Noorwegen hebben ze overigens een dilemma: een boycot van de wedstrijd tegen Israël volgende week zaterdag zou ertoe kunnen leiden dat Israël zich plaatst voor het komende WK. En net dat willen de Noren vermijden. Hoe los je dat op als de rest van UEFA niet meewil?
* Op drie minuten tijd drie penalty’s stoppen. Zou dat een wereldrecord zijn? Berke Ozer, de doelman van Rijsel, leverde in ieder geval een prachtprestatie. En Roma droop bedremmeld af.
* Jan Vertonghen wint de prestigieuze Marcus Rashford Award. Absoluut verdiend. Het leven is meer dan alleen maar voetbal en dat voelt Jan perfect aan. Een assist kan niet op tegen de glimlach van een genietend kind dat ziek of herstellend is.
* Wat is er mis met Manchester United? Wordt dat niet stilaan een retorische vraag?
VARtaal
* Union leidt onnodig verlies: in koeien van letters op het scherm! Verliezen doet pijn: dus LIJDEN! Had wel gekund: Slap vertoon van Union leidt naar onnodig verlies.
* Is top-6 nog wel een sinecure voor dit Antwerp? Niet echt fout, maar wie begrijpt dit? Zou haalbaar niet duidelijker geweest zijn?
* Dat het er meteen opzat tussen beiden: Belgisch-Nederlands dat opzitten, doet vooral aan een hond denken.
* Antonia Delaere begint aan nieuw Turks avontuur met klepper tegen Meesseman en Allemand: klapper misschien? Tegen de kleppers Meeseman en Allemand.
* Een in zichzelf getogen Evenepoel. Ik vermoed dat de journalist het hier had over een ingetogen Evenepoel. Getogen is het voltooid deelwoord van het ongebruikelijke werkwoord tijgen en betekent zoveel als zich begeven of gaan.
* Niet scorende Kevin De Bruyne, wel andere Belg is beslissend: AC Milan maakt einde aan perfect rapport Napoli. Wat keert deze zin? Heeft KDB nu wel dan niet gescoord. Titels zouden toch duidelijk mogen zijn. Het matchverslag leerde ons dat KDB wel scoorde.
* In DM lazen we dat een renner zijn benen had teruggevonden. Qua beeldspraak is dat toch wel zeer opgerekt.
* Terug van weggeweest. Tom Boudeweel had het over DIE van Cercle, terwijl de spelers van Cercle toch even makkelijk bekt. Tijdens dezelfde reportage zag hij weer een speler zijn schot niet kadreren. Het leek verdwenen, dus moeten we erop blijven hameren. Kadreren heeft niks met voetbal te maken, Tom. Dus, blijven oefenen
(Tekst: François Colin en Paul Catteeuw)